Hakkımızda

“Sizin En Hayırlınız Kur’an-ı öğrenen ve öğretendir.” Hadisi Şerifini Rehber Edindik

Altınbaşak Uluslararası Hafızlık Merkezimiz Hayrat Vakfı’nın Kur’an-ı Kerime Hizmet ve Risale-i Nur eğitimi tecrübesi ile İslam itikat ve geleneklerine sahip çıkarak bütün insanlığı kucaklayan İslam Aleminin iftihar edeceği bir hafızlık merkezi olmak hedefiyle 2018 yılında Kahramanmaraşta hafızlık faaliyetlerine başlamış, 2022 yılında Altınbaşak Uluslararası Hafızlık Derneği olarak tüzel kişilik kazanmıştır.2023 yılında açılışı yapılan Hz.Ukkaşe külliyesinde 150 yatılı Hafız talebe ile faaliyetlerine devam etmektedir.

Vizyonumuz & Tarihçemiz & Kurs Binamız

VİZYONUMUZ

Milli ve manevi değerlerimizle yoğrulmuş, Bütün insanlığı kucaklayacak bir gönle sahip, hafızlık ve İslami ilimlerle birlikte akademik başarıyı elde etmiş, asrın idrakine uygun irşat faaliyeti yapabilen rol model bir gençlik yetiştirmek. Şuurlu, başta Kur’an-ı Kerim’in anlaşılması ve ezberlenmesi, risale-i Nur’dan manevi eğitim, okul eğitiminin takibi ile birlikte hafızlık ve manevi eğitim verilerek, Kur’an’ın ve Peygamberimizin ahlakıyla ahlaklanmış gençler yetiştirmek.

TARİHÇEMİZ

Altınbaşak uluslararası hafızlık merkezimiz Hayrat Vakfı’nın Kur’an eğitim tecrübesi ile Kahramanmaraşta 2018 yılında hafızlık faaliyetlerinde başlamış, 2022 yılında Altınbaşak Uluslararası Hafızlık Derneği olarak tüzel kişilik kazanmıştır.2023 yılında açılışı yapılan Hz. Ukkaşe külliyesinde 150 yatılı Hafız talebe ile faaliyetlerine devam etmektedir.

KURS BİNAMIZ

2023 yılında faaliyete açılan Hz. Ukkaşe külliyesi 2000m2 alan üzerinde, 750 m2 oturumlu 6 kat olarak 4500m2 alana sahip, 150 yatılı talebe kapasitelidir.İçerisinde  İdari birimler, toplantı salonları, Kırtasiye, Kantin, Mescitler, dinlenme salonları, Yemekhane, 27 adet Yatakhane, 13 derslik, Bilişim ve Etüt odaları ile Halı Saha, Jimnastik Salonu ve eklentilerden oluşmaktadır.

Tanıtım Videosu

Birlikte Çalışıyoruz

Altınbaşak uluslararası hafızlık merkezimiz Hayrat Vakfı’nın Kur’an eğitim tecrübesi ile Kahramanmaraşta 2018 yılında hafızlık faaliyetlerinde başladı

İletişim

Scroll to Top